Okna PCV Środa Śląska


Okna odgrywają kluczową rolę w każdym budynku, zapewniając komfort cieplny, zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi oraz ochronę przed hałasem czy włamaniami. Aby produkty tego typu mogły jak najlepiej spełniać wszystkie z tych funkcji, warto postawić na rozwiązania z solidnych materiałów od sprawdzonego producenta. Chcesz kupić okna PCV w Środzie Śląskiej? Postaw na Europlast – nasza oferta obejmuje propozycje, które na pewno sprawdzą się w Twoim domu, mieszkaniu czy siedzibie firmy.

Postaw na okna PCV w Środzie Śląskiej – wytrzymałość, styl i energooszczędność

Dlaczego warto wybrać tego typu okna? Środa Śląska, podobnie jak większość polskich miast, wymaga m.in. odpowiedniego przygotowania się na zmienną pogodę – przy budowie lub remoncie warto wziąć pod uwagę opady, śnieg, wiatr, słońce czy nawet grad. Właściwości polichlorku winylu, czyli PCV, perfekcyjnie współgrają z odpornością na każdy z tych czynników. Jest to przede wszystkim bardzo wytrzymały materiał, który poradzi sobie nie tylko z uszkodzeniami mechanicznymi (powodowanymi np. przez grad), lecz także z czynnikami chemicznymi czy zanieczyszczeniami.

Do tego dochodzi także prosty, lecz atrakcyjny styl okien PCV. Środa Śląska to miasto, w którym możesz postawić nawet na nietypowe propozycje. Wśród najbardziej interesujących przykładów z naszej oferty można wskazać okna REHAU Brillant Design oraz Euro Design 70. To produkty dostępne nie tylko w standardowym, prostokątnym kształcie, lecz także w wersji trójkątnej, łukowej, ukośnej, a nawet szczeblinowej. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie nawet nietypowych projektów, nie rezygnując przy tym z użyteczności i trwałości okien.

Kolejna zaleta, którą warto podkreślić, to energooszczędność. Okna w Środzie Śląskiej, tak samo jak w innych regionach kraju, muszą być dostosowane do coraz bardziej restrykcyjnych wymogów w zakresie izolacji cieplnej, która wiąże się z ilością energii zużywanej do ogrzewania. Materiał PCV nie ma sobie równych pod tym względem, co sprawia, że dzięki takim oknom można zadbać o ekologię i zmniejszyć wysokość rachunków.

Jak są zbudowane okna PCV?

Podstawowa konstrukcja okien PCV opiera się na wykorzystaniu profili o komorowej budowie. Przez długi czas 3-komorowe modele były najpopularniejsze, jednak teraz można postawić nawet na 5 komór – takie propozycje znajdziesz w ofercie Europlast. Większa liczba komór przekłada się na wzrost wytrzymałości, a także izolacji termicznej i akustycznej. Niekiedy można spotkać się ze wzmocnieniem stalowym o grubości ok. 1,5 mm. Część modeli – w tym GENEO – stosuje jednak nowsze rozwiązania, które nie zawierają tego elementu, by zapewnić jeszcze lepszą efektywność termiczną. Istotne elementy okien PCV to także uszczelki, które odpowiadają za zachowanie szczelności. Szyba jest najczęściej wykonywana z zespolonego szkła termoizolacyjnego.

Środa Śląska – okna najwyższej jakości z firmą Europlast

Gdzie kupić okna PCV w Środzie Śląskiej? Najlepsze rozwiązania tego typu znajdziesz u nas – jesteśmy firmą z Lubina o wieloletnim doświadczeniu we wspieraniu polskich i zagranicznych klientów. Podczas przygotowywania naszych produktów ściśle współpracujemy z firmą REHAU, naszym zaufanym partnerem technicznym. Z oknami dostępnymi w ofercie Europlast możesz liczyć na wytrzymałość, estetykę oraz doskonałe parametry izolacyjne. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej i wybrać okna odpowiednie do swoich potrzeb – zapewniamy profesjonalne wsparcie oraz indywidualne podejście do każdego klienta.


Otwórz się na nowe możliwości

Jesteśmy do dyspozycji

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Jesteś zainteresowany wyceną?

skontaktuj się z nami