Okna PCV Ścinawa


Odpowiedni wybór okien ma ogromne znaczenie w każdym domu. To właśnie one w dużej mierze odpowiadają za utrzymanie właściwej temperatury, jak również ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Aby mogły jednak skutecznie spełniać swoje zadanie, muszą charakteryzować się wytrzymałością i solidnym wykonaniem. To cechy, które spełniają oferowane przez Europlast okna PCV – Ścinawa to jedno z wielu miejsc, w których warto postawić na propozycje tego polskiego producenta.

Okna Ścinawa – dlaczego warto wybrać produkty z PCV?

PCV, czyli polichlorek winylu, to materiał o wielu wyjątkowych właściwościach, które zapewniają liczne korzyści m.in. przy produkcji okien. Do najważniejszych z nich należy wysoka wytrzymałość. Dzięki temu jest to doskonały wybór w polskich warunkach klimatycznych – okna PCV w Ścinawie bez problemu poradzą sobie z wiatrem, deszczem czy nawet intensywnym gradem. Co więcej, parametry izolacyjne stoją na optymalnym poziomie, co pozwala zachować komfortowe warunki wewnątrz, niezależnie od pory roku.

Kolejną zaletą okien PCV jest możliwość zakupu modelu w pełni dostosowanego do elewacji pod kątem wyglądu. Oferta Europlast obejmuje zarówno prostokątne okna, jak i konstrukcje trójkątne, łukowe, ukośne. Na takie rozwiązania można liczyć np. w przypadku serii REHAU SYNEGO

Energooszczędne okna PCV – Ścinawa z ekologicznymi rozwiązaniami

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, wybierając oknaŚcinawa, tak samo, jak każda miejscowość w Polsce, to miejsce, w którym nie można pominąć coraz bardziej wymagających warunków technicznych dla budynków. Obecne wytyczne skupiają się przede wszystkim na energooszczędności, na którą wpływają czynniki takie jak izolacyjność okien i przegród. Polichlorek winylu zapewnia znakomite wyniki w kwestii przepuszczania ciepła, co sprawia, że korzystając z okien PCV, można skutecznie zmniejszyć wysokość rachunków za ogrzewanie i lepiej zadbać o środowisko naturalne.

Ścinawa – okna PCV: najważniejsze informacje na temat konstrukcji produktów

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze okien PCV jest ich konstrukcja. Standardowy wariant obejmuje kilka profili, które dzielą całość na komory. Jeszcze do niedawna na rynku dominowały modele 5-komorowe, jednak wraz z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi izolacji większą popularność zyskały okna 7-komorowe. Takie rozwiązania są dostępne w ofercie Europlast, podobnie jak okna ze specjalnymi wzmocnieniami stalowymi. Szyby wykonuje się przeważnie z zespolonego szkła termoizolacyjnego, które zapewnia odpowiednie parametry pod względem przepuszczania ciepła z zewnątrz i na zewnątrz. Ważną częścią konstrukcji są też oryginalne systemowe uszczelki – to właśnie one w głównej mierze odpowiadają za szczelność całego okna. Wybrane modele są wyposażone we wzmocnienia stalowe; okna GENEO są jednak sprzedawane bez tego elementu, dzięki czemu są w stanie zapewnić jeszcze skuteczniejszą izolację.

Nie tylko okna – Ścinawa z szeroką ofertą dodatków firmy Europlast

Oprócz samych okien należy uwzględnić również niezbędne dodatki, takie jak rolety czy parapety. To produkty, które także można znaleźć w ofercie Europlast – tak samo, jak w przypadku samych okien można liczyć na dużą różnorodność propozycji i możliwość wyboru modelu idealnie dopasowanego do danego projektu. Dzięki temu wykończenie domu staje się niezwykle proste. Produkty Europlast zapewniają optymalne parametry w zakresie izolacji termicznej i akustycznej, a jednocześnie atrakcyjny styl, pełną funkcjonalność i korzystne ceny.


Otwórz się na nowe możliwości

Jesteśmy do dyspozycji

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Jesteś zainteresowany wyceną?

skontaktuj się z nami