12 mar 2020

HISTORIA FABRYKI OKIEN I DRZWI EUROPLAST

1000 m2 powierzchni produkcyjnej. Nowoczesny park maszynowy. Doświadczeni pracownicy. Pasja tworzenia okien. Okna PCV dla Ciebie.

W Polsce istnieje wiele firm produkujących okna PVC. Firma Europlast, została założona ponad 20 lat temu w 1996 roku i od początku wyróżniała się wysoką jakością swoich produktów, oraz użytych komponentów do produkcji okien.

Jest to przedsiębiorstwo produkcyjno handlowo usługowe, bowiem zajmuję się produkcją okien PVC (często nazywane również oknami PCV) a także ich sprzedażą i świadczeniem usług w zakresie montażu i serwisu zamontowanych okien. Europlast produkuje również drzwi zewnętrzne  PCV Ponadto firma jest dystrybutorem drzwi zewnętrznych innych renomowanych firm, a także parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, bram garażowych segmentowych, rolet zewnętrznych i roletek materiałowych.

Właścicielem i założycielem Fabryki Okien i Drzwi Europlast  jest Robert Bielecki, który czynnie zajmuje się prowadzeniem firmy. Właściciel od początku swojej kariery zawodowej wiedział , że chce założyć firmę produkcyjną. Realizując swój plan zaczął produkować okna PCV.  Pomogła mu w tym znajomość istniejących ówcześnie technologii produkcji na rynkach zachodnich. Rozwiązania tam zastosowane wdrożył do swojej fabryki okien i drzwi.

Europlast fabryka okien i drzwi jest firmą prowadzona z pasją, pełnym zaangażowaniem i poświęceniem właścicieli, którzy stale dbają o jej ulepszanie i rozwój.

Początkowo fabryka okien mieściła się w Lubinie przy ul. Kolejowej. Firma w tamtym okresie zatrudniała około 30 pracowników produkujących OKNA PCV. W pewnym momencie istnienia firmy, aby mogła ona sprostać coraz bardziej wymagającym zadaniom, została podjęta decyzja o budowie własnej hali produkcyjnej z częścią socjalną i biurową.  Dzięki tej inwestycji zwiększyła by się przestrzeń produkcyjna co pozwoliłoby firmie sprostać zapotrzebowaniu rynku na okna PCV, a także usprawnić obsługę klienta. Zmiana miejsca produkcji skutkowała również modernizacją linii produkcyjnej oraz wymianie części maszyn na nowocześniejsze i bardziej efektywne pod względem zwiększenia ilości produkcji i utrzymaniu jakości produktu.

Od 2017 Okna PCV są produkowane przez Europlast w Prochowicach na Ul. Polnej. Fabryka została wyposażona w nowoczesny park maszynowy usprawniający produkcję i ułatwiający pracownikom wytwarzanie okien. Właściciel cały czas śledzi nowinki technologiczne dotyczące maszyn do produkcji Okien PCV, i sukcesywnie inwestuje w sprzęt , który zapewni wyprodukowanie okien o najwyższej jakości, a także by okna PCV wyprodukowane w Fabryce Okien i Drzwi Europlast utrzymywały, a nawet przewyższały swoimi współczynnikami obowiązujące normy prawne dotyczące nowego budownictwa. A na to ma wpływ, nie tylko technologia produkcji okien ale i zastosowane materiały do produkcji.

Europlast Fabryka Okien i Drzwi od początku swojej działalności produkuje okna PCV z profili Rehau. Firma Rehau jest liderem na rynkach światowych w produkcji polimerów. Powstała 1948 roku, cały czas wyróżnia się pod względem innowacyjności i jakości swoich produktów. Firma ta od 1958 roku produkuje profile okienne. A w 2000 roku REHAU jako pierwsza firma na świecie zaoferowała system certyfikowanych profili okiennych do domów pasywnych. Europlast jako jedna z pierwszych firm w Polsce zaczęła produkować okna w technologii PHZ do domów w technologii pasywnej.

Idea produkowania okien o bezkompromisowej jakości, które zadowolą klientów na długie lata przyczyniła się do nawiązania, utrzymywania i zacieśniania współpracy  Europlast z Rehau. Na sukces firmy Rahu pracuje ponad 20 000 pracowników w 170 oddziałach na całym świecie. Wypracowaną wiedzą dzielą się ze swoimi partnerami podczas szkoleń na Akademii Rehau, w których zespół Europlastu często uczestniczy stale podnosząc swoją wiedzę i umiejętności z zakresu budowy profili okiennych, technik montażu okien, i wielu innych aspektów z którymi wiąże się tak znane nam hasło okna PCV.

Gdy Europlast zaczynał swoją historię produkując Okna PCV najpopularniejszym kolorem profili był kolor biały. Później następowała moda na takie kolory oklein jak palisander, mahoń, orzech i dąb bagienny. I okna w tych kolorach były najczęściej zamawiane. Jednak, okna PCV w okleinie, o kolorze złoty dąb przez wiele lat cieszyły się największą  popularnością. Obecnie myśląc, okna PCV w kolorowej okleinie, klienci mają najczęściej na myśli okna w kolorze antracytu. Aktualnie dostępne są różne odmiany antracytu. Gładki, ze strukturą, metaliczny lub matowy. Dostępna gama kolorystyczna jest naprawdę bardzo bogata. Są okleiny imitujące egzotyczne gatunki drewna, lub połyskliwe i metaliczne, w odcieniach szarości , a także w kolorach podstawowych jak czerwony niebieski czy żółty. Powstały nawet okleiny imitujące w dotyku prawdziwe drewno - Kaleido Woodec, które także są stosowane przez Europlast w produkcji okien.

Nejchętniej kupowane przez Klientów EUROPLASTu okna PCV do nowo-powstałych domów, sa wykonane z profili REHAU SYNEGO, które łączą ze sobą idealny stosunek ceny, jakości i funkcjonalności.  W asortymencie dostępne są również profile  okien PCV EURO70 - stosowane najczesciej do wymiany okien w  mieszkaniach. A do domów pasywnych polecamy profile REHAU GENEO z włókna szklanego- mercedesa wśród profili okiennych jeśli chodzi o współczynniki przenikalności cieplnej..

Aktualnie Europlast obsługuje rynek południowo-zachodniej Polski, w województwach dolnośląskim, opolskim i  lubuskim, oraz rynek zachodnioeuropejski, gdzie głównymi odbiorcami produkowanych przez Europlast okien PCV są Niemcy.

Początkowo Europlast była nastawiony na klientów indywidualnych, jednak wraz z rozwojem firmy klientami Europlastu stały się zarówno przedsiębiorstwa budowlane jak i deweloperzy.

Swoje biura sprzedaży Europlast ulokował w swojej głównej siedzibie w Prochowicach przy ul. Polnej 1a oraz w Lubinie przy ul. St. Wyszyńskiego 16 CB.

W biurach są dostępne różnego rodzaju wzorniki i ekspozycje mające klientom pomóc w  wyborze idealnie pasującego okna PCV, a także wzorniki obrazujące rolety zewnętrzne, parapety stalowe, aluminiowe, parapety PCV, parapety z konglomeratu marmurowego , katalogi pokazujące drzwi zewnętrzne czy też  bramy garażowe segmentowe Wiśniowski i bramy garażowe segmentowe Hormann. Na miejscu są również pracownicy stacjonarni zawsze służący radą i pomocą w doborze okien i dodatków, ponadto Europlast zatrudnia także mobilnych przedstawicieli handlowych.

Jak już wcześniej wspomniano, Europlast poza oknami oferuje drzwi zewnętrzne PCV.  Klient może sobie sam zaprojektować swoje wymarzone drzwi. A najwyższej jakości wypełnienia drzwiowe oraz połączenie ich z ofertą profili drzwiowych REHAU pozwala na stworzenie prawdziwych arcydzieł.

Utrzymanie parametrów stolarki otworowej w dużej mierze zależą od prawidłowego montażu. Dlatego Europlast starał się już we wcześniejszych latach wprowadzać nowe sposoby montażu okien, bazując na doświadczeniu rynków zachodnich, które w dniu dzisiejszym również u nas stają się standardem pozwalającym prawidłowo zamontować stolarkę okienną. Dlatego, idąc zgodnie z najnowszymi trendami w budownictwie, nie tylko w Polsce ale też i w Europie zachodniej, które kładą nacisk na izolacyjność termiczną, Europlast oferuje w pełni profesjonalny montaż dostosowany do wymagań poszczególnych budynków. Dla domów niskoenergetycznych i pasywnych oferowany jest montaż stolarki okiennej w warstwie ocieplenia, w pozostałym budownictwie preferowany jest montaż z wykorzystaniem taśm izolacyjnych tzw. ciepły montaż.

Przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w branży pozwala Fabryce Drzwi i okien Europlast tworzyć wysokiej klasy okna PCV spełniające surowe wymagania technologiczne, których jakość będzie zauważalna przez wiele lat użytkowania. Cały proces produkcji w Europlast prowadzony jest  tak, by zaspokoić wymagania i życzenia konsumenta, a możliwość montażu dopełnia kompleksowość usługi. Ponadto wysokiej klasy technicy oraz doradcy pracujący w firmie Europlast są przygotowani do tego aby sprostać nawet najbardziej skomplikowanym zadaniom.

Najważniejsze dla firmy Europlast jest zadowolenie klientów i pozostanie z nimi w dobrych relacjach.

“Wierzymy, że nasze okna zostaną z Państwem na długie lata.”

Zespół Europlast

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Jestesmy do Państwa dyspozycji.

HISTORIA FABRYKI OKIEN I DRZWI EUROPLAST
Otwórz się na nowe możliwości

Jesteśmy do dyspozycji

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Jesteś zainteresowany wyceną?

skontaktuj się z nami