5 gru 2019

JAK PRZYGOTOWAĆ OKNA PCV DO ZIMY

PORADY EKSPERTA Czy wiesz, że… … okna TRZEBA przygotować do zimy. Mycie okien PCV ma na celu nie tylko względy estetyczne, ale też przyczynia się do dłuższego prawidłowego funkcjonowania okien.

Zima to ten szczególny okres, kiedy okna są wystawione na działanie mrozu, śniegu,deszczu, lodu i wiatru.
Warto je do tego przygotować poprzez odpowiednią konserwację.
Należy zacząć od umycia okien, w tym celu można użyć ogólnodostępnych środków do tego celu przeznaczonych. Szyb nie należy myć gdy świeci na nie słońce, gdyż mogą wtedy powstać na nich smugi. Dobrze jest umyć okna, kiedy na zewnątrz jest dość ciepło, bowiem przy niskich temperaturach szkło jest bardziej kruche i istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo pęknięcia szyby.
Dzisiejsze technologie dają nam naprawdę wiele możliwości przy myciu okien PCV, od zwykłej ściągaczki do wody, poprzez parownice do mycia okien i specjalne urządzenia elektryczne zbierające wodę i pozostawiające szyby lśniące bez smug bez smug. Korzystanie z takiego urządzenia skraca czas poświęcany na mycie okien, a także sprawia, że nie nachlapiemy tak mocno jak przy tradycyjnym myciu okien.
Do wycierania okien najlepiej użyć miękkiej ściereczki,bez szwów. Odradzamy używania gazet do polerowania szyb okien, bowiem rysują one ich powierzchnię.

Należy zwrócić uwagę, aby nie czyścić ram okien środkami żrącymi, zawierającymi rozpuszczalniki, ani mającymi właściwości ścierne. Można wtedy uszkodzić okno. Najlepszym rozwiązaniem, jest użycie wilgotnej i miękkiej ściereczki z odrobina płynu do mycia okien lub naczyń. Okna PCV produkowane przez EUROPLAST z PROFILI REHAU są pokryte specjalna powłoką HDF, która ułatwia ich mycie. Dzieje się tak ponieważ ta specjalna powłoka zapobiega głębokiemu wnikaniu brudu w strukturę profilu okna PCV.

Bardzo ważna jest konserwacja uszczelek okiennych przed zimą, ponieważ to one są wtedy szczególnie narażone na uszkodzenia.W tym celu wyczyszczone uprzednio uszczelki należny posmarować wazeliną techniczna lub smarem sylikonowym, dzięki temu będą elastyczne przez cały okres eksploatowania okien. Największą uwagę trzeba przy tym poświęcić uszczelkom na dole okna. Europlast stosuje uszczelki ze specjalnego kauczuku (EPDM) odpornego na działanie czynników atmosferycznych, co dodatkowa wydłuża ich żywotność i zwiększa szczelność okien na długie lata.

Nie wolno zapomnieć o okuciach. Okucia okienne to najprościej mówiąc metalowe elementy na ramach okiennych umożliwiające jego otwieranie. Jeżeli okno jest otwierane, to okucia znajdują się zarówno na ościeżnicy okna jak i na jego skrzydle. Przy myciu okien warto sprawdzić, czy okucia działają prawidłowo i czy nie wymagają regulacji. Gdy okno się nie domyka, lub trudno je zamknąć, to jest sygnał, że taka regulacja jest konieczna. Przynajmniej raz na rok powinniśmy smarować okucia specjalnym smarem do okuć na bazie silikonu lub wazeliną techniczną. Warto wiedzieć, że rozpuszczalnik zawarty w tych smarach odparowuje i do posmarowanej warstwy preparatu nie przykleja się kurz.

Dzięki prawidłowemu przygotowaniu okien do zimy, będą one chroniły nasz dom przed mroźnym powietrzem, a my unikniemy wysokich kosztów ogrzewania.

JAK PRZYGOTOWAĆ OKNA PCV DO ZIMY
Otwórz się na nowe możliwości

Jesteśmy do dyspozycji

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Jesteś zainteresowany wyceną?

skontaktuj się z nami